Оксана Марченко в новій серії "Паломниці" розповіла про неписане правило церковного послуху

Фото з відкритих джерел

У п'ятницю, 7 травня, вийшла нова серія авторського проекту Оксани Марченко "Паломниця", яка розповідає про Свято-Миколаївський Мукачівський жіночий монастир (Закарпатська область). Під час зйомок телеведуча з благословення настоятельки обителі – ігумені Іларії (Січки) – потрудилася в саду і поділилася з телеглядачами неписаним правилом, пов'язаним із таїнством церковного послуху.

"Коли паломник приїжджає до монастиря, він має бути готовим виконати будь-який послух, на який його благословляють. Вам може не подобатися робота, яку вам доручили, вона може бути фізично важкою, але відмовлятися не можна. Це неписане правило", - сказала Марченко.

Під час свого візиту до Свято-Миколаївського Мукачівського жіночого монастиря телеведуча несла послух у саду. Разом із нею працювали черниці Паїсія (Бережник) та Анастасія (Будко).

Фото з відкритих джерел

"Ось так, як ми удобрюємо дерево, так людина повинна і душу свою удобрювати молитвою, причастям", - сказала під час роботи черниця Паїсія (Бережник).

Оксана Марченко зазначила, що це досить складно, адже зараз багато людей не замислюються, навіщо їм ходити до церкви.

"Кожен для себе у житті робить висновок, що йому дає віра. Головне, щоб ми змінилися, щоб людина зсередини змінювалася", - пояснила черниця Паїсія (Бережник).

За словами черниці Анастасії (Будко), як дерево плодоносить, так і віра має приносити плоди, маються на увазі чесноти людини, серед яких милостиня, прощення і любов.

Нагадаємо, 7 травня на YouTube-каналі Оксани Марченко відбулася прем'єра дев'ятого фільму проекту "Паломниця", який розповідає про Свято-Миколаївський Мукачівський жіночий монастир. У новому епізоді телеведуча поспілкувалася з духівником обителі, Високопреосвященнішим митрополитом Мукачівським та Ужгородським Феодором (Мамасуєвим), який розповів, чому в неділю треба йти до храму.