ОБСЄ зафіксувала на Донбасі майже 400 порушень перемир'я

СММ ОБСЄ Фото з відкритих джерел

Більшість порушень зафіксували у межах ділянки розведення сил у районі н.п. Петрівське

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ 27 липня зафіксувала на Донбасі 394 порушення режиму припинення вогню. Про це йдеться у звіті СММ ОБСЄ.

"У Донецькій області СММ зафіксувала 394 порушення режиму припинення вогню, зокрема 119 вибухів (3 розриви мінометних мін і 116 вибухів невизначеного походження, зокрема 42 постріли безвідкатної гармати СПГ-9 і 25 мінометних мін)", - йдеться у звіті.

Більшість порушень зафіксували у межах ділянки розведення сил у районі н.п. Петрівське.

Водночас порушення були у районі на схід від окупованого н.п. Свободне. Тут СММ зафіксувала 2 вибухи невизначеного походження внаслідок вогню з безвідкатної гармати СПГ-9 та 44 черги і постріли з великокаліберного кулемета та стрілецької зброї.

Фахівці ОБСЄ вважають, що порушення неподалік Свободного здійснені у рамках навчань із бойовою стрільбою у зоні безпеки, що є порушенням рішення Тристоронньої контактної групи (ТКГ) від 3 березня 2016 року.

Натомість у Луганській області Місія не зафіксувала жодного порушення режиму припинення вогню. Востаннє, коли Місія не фіксувала порушень режиму припинення вогню в цій області, - 13 лютого 2021 року.

Новини за темою: Зона біля Золотого перетворюється на гарячу точку, - ОБСЄ

Нагадаємо, згідно зі звітом ОБСЄ, незаконні збройні формування розміщують важку військову техніку в житлових районах окупованої частини Донбасу.