НЗФ вирішили припинити блокаду штабу ОБСЄ в Донецьку

ОБСЄ

Фото з відкритих джерел

Окупаційна влада пояснила це посиленням карантину в Росії

Незаконні збройні формування в тимчасово окупованому Донецьку вирішили припинити "акцію протесту" під готелем, у якому розміщена штаб-квартира ОБСЄ. Про це повідомляє видання "Новости Донбасса".

Зазначається, що про припинення "протесту" заявив "очільник адміністрації Донецька при "ДНР" Олексій Кулемзін. Він пояснив це ситуацією з коронавірусом і тим, що в Росії посилюють заходи з протидії COVID-19. "У нас ситуація схожа", - висловився псевдочиновник.

Новини за темою: НЗФ блокують місію ОБСЄ на Донбасі, щоб домогтися більшої лояльності, - Гармаш

Нагадаємо, вранці 15 жовтня перед готелем у тимчасово окупованому Донецьку, де проживають спостерігачі ОБСЄ, місія зафіксувала масові збори за участі 50-100 осіб, переважно молодих чоловіків. У зв'язку з цим спостерігачі не могли вийти з готелю кілька діб. Тоді ОБСЄ призупинила свою моніторингову місію на Донбасі з міркувань безпеки.

Згодом генсек ОБСЄ Хельга Шмід заявила, що незаконна влада в тимчасово окупованому Донецьку послабила блокаду роботи Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Вона додала, що необмежений доступ місії дуже важливий для виконання її мандата на тимчасово окупованих територіях.

Новини за темою: Україна розповість світу про затриманого члена НЗФ Косяка, - МЗС

Причиною блокування роботи місії стало затримання українськими захисниками члена незаконного збройного формування "ЛНР" Андрія Косяка. Останній мав при собі вогнепальну зброю та здійснював розвідку залишених позицій ЗСУ.