Новини » Події Читать эту новость на русском

НЗФ понад місяць утримують вагітну жінку за звинуваченням у шпигунстві, - правозахисники

Оксана Паршина Facebook / Медійна ініціатива за права людини

Жінка їхала в Донецьк до своєї сестри

У тимчасово окупованому Донецьку незаконні збройні формування з 14 травня утримують в слідчому ізоляторі вагітну жінку, яку звинуватили в нібито шпигунстві. Про це повідомила прес-служба "Медійної ініціативи за права людини" в Фейсбуці.

Зазначається, що Оксана Паршина їхала в Донецьк до своєї сестри. Проте жінку затримали НЗФ на непідконтрольному українській владі пункті пропуску на кордоні з Росією. Представники так званого "міністерства держбезпеки ДНР" змусили жінку вийти з автобуса для нібито перевірки документів та посадки на наступний рейс.

Проте після цього зв'язок із нею зник на добу. Вранці наступного дня Паршину привезли до квартири матері на обшук, під час чого вилучили комп'ютер та релігійну літературу.

За словами правозахисників, родичі жінки не знають, де її після цього утримували. Згодом незаконні збройні формування повідомили рідним Паршиної, що її затримали на 30 діб так званого "адміністративного арешту". При цьому на момент затримання жінка була на десятому тижні вагітності.

Через 30 днів після затримання її так і не відпустили. У результаті родичі дізналися, що Паршину звинуватили в нібито шпигунстві та переводять до СІЗО.

Новини за темою: На Донбасі НЗФ обмежили виїзд дітей старше 14 років

Раніше повідомлялося, що незаконні збройні формування на тимчасово окупованій території Донбасу мобілізують працівників місцевих підприємств. Таким чином противник нарощує бойову готовність.