НЗФ блокують місію ОБСЄ на Донбасі, щоб домогтися більшої лояльності, - Гармаш

ОБСЄ Фото з відкритих джерел

Представники незаконної влади ОРДЛО "поводяться вкрай зухвало"

Незаконні збройні формування на Донбасі блокують роботу місії ОБСЄ, щоб домогтися від спостерігачів більш лояльної позиції. Про це повідомив представник української делегації Сергій Гармаш в ефірі телеканалу "Дом".

За словами Гармаша, окупаційні адміністрації за підтримки Росії "поводяться вкрай зухвало, в буквальному сенсі хамлять на засіданнях Тристоронньої контактної групи".

При цьому представники противника грубіянять й ОБСЄ. "І це свідчить про те, що, напевно, Росія дала їм установку ось так "по бєспрєдєлу" розв'язувати питання, провокуючи нас, світову спільноту, оскільки ОБСЄ включає 57 країн-членів організації, на якісь дії, щоб вони могли відповідати ще агресивніше", - висловився представник української делегації.

Новини за темою: ОБСЄ відновила моніторингову місію в ОРДО

Водночас Гармаш вважає, що не варто розглядати можливість реальної загрози життю і здоров'ю утримуваних у Донецьку представників ОБСЄ. "Я не думаю, що вони підуть на якусь реальну загрозу життю та здоров'ю членам ОБСЄ, оскільки це все-таки іноземні громадяни, і вони повинні розуміти наслідки", - сказав він.

Нагадаємо, вранці 15 жовтня перед готелем у тимчасово окупованому Донецьку, де проживають спостерігачі ОБСЄ, місія зафіксувала масові збори за участі 50-100 осіб, переважно молодих чоловіків. У зв'язку з цим спостерігачі не могли вийти з готелю кілька діб. Тоді ОБСЄ призупинила свою моніторингову місію на Донбасі з міркувань безпеки.

Новини за темою: Арестович: Члени НЗФ підривають повноваження місії ОБСЄ, блокуючи її роботу

Згодом генсек ОБСЄ Хельга Шмід заявила, що незаконна влада в тимчасово окупованому Донецьку послабила блокаду роботи Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Вона додала, що необмежений доступ місії дуже важливий для виконання її мандата на тимчасово окупованих територіях.