Не вакцинували через релігійні переконання: В Україні підтвердили випадок поліомієліту у дитини

Перші симптоми проявились 1 вересня, вже 3 вересня дитина потрапила в лікарню з симптомами парезу нижніх кінцівок

Фото з відкритих джерел

В Україні зафіксували та підтвердили випадок поліомієліту у маленької дитини. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я.

Зазначається, що випадок паралічу було зафіксовано у 1,5 річної дитини з Рівненської області. Хвороба викликана дериватом вакцинного штаму поліовірусів 2 типу (Sabin 2). Батьки свідомо відмовились від щеплень, передбачених медичними стандартами, через релігійні переконання.

"Перші симптоми проявились 1 вересня, вже 3 вересня дитина потрапила в лікарню з симптомами парезу нижніх кінцівок", - йдеться у повідомленні.

В області вже працює команда епідеміологів та вірусологів Національного Центру громадського здоров’я МОЗ України, обласного Центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України. Вони здійснюють першочергові роботи з реагування на епідзагрозу: пошук контактних осіб, збір та аналізи їхніх біоматеріалів, детальне вивчення обставин справи тощо.

Відзначимо, що поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше – через брудні руки, інфіковану їжу та воду. 

Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована дитина і дорослий. Але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти віком до п’яти років. Тому перше щеплення діти отримують у перші місяці життя.

Новини за темою: Чи можна потрапити в дитсадок і школу без щеплень: У Мін'юсті дали роз'янення

Раніше повідомлялося, що в Україні дуже низькі показники імунізації дітей за віком. До кінця року охоплення щепленнями сягне лише 70%, чого недостатньо для формування колективного імунітету, для якого необхідно 95% щеплень.