На кордоні з Україною залишаються 80 тисяч військових РФ, - The New York Times

Російські військові

Фото з відкритих джерел

Багато підрозділів залишили вантажівки та бронетехніку

Росія відвела лише кілька тисяч своїх військових від кордону з Україною, тоді як на різних ділянках залишаються ще приблизно 80 тисяч військовослужбовців. Про це повідомляє The New York Times із посиланням на чиновників адміністрації президента США.

Зазначено, що російські військові наказали деяким підрозділам повернутися до казарм до 1 травня, після чого зафіксували їх відведення від кордону. Проте багато підрозділів залишили вантажівки та бронетехніку як сигнал про можливе повернення.

Водночас представники адміністрації президента США сприймають присутність російських військ на кордоні з Україною як сигнал з боку очільника РФ Володимира Путіна. Йдеться про те, що він може перевершити за кількістю військовослужбовців, які беруть участь у військових навчаннях, США і НАТО в Європі. До військових навчань Defender залучили 28 тисяч військових зі Сполучених Штатів та європейських країн.

При цьому військові аналітики метою розгортання російських військ вважають створення видимості, спробу "пограти мускулами" та частиною стандартної процедури Кремля. Офіційні особи вважають, що Путін  може шукати способи перевірити рішучість президента США Джо Байдена. Проте нарощування військової потужності може вийти з-під контролю або спровокувати глибшу кризу.

За словами американських чиновників, вони досі не впевнені в тому, які саме цілі має глава РФ.

Новини за темою: Генсек НАТО відреагував на ситуацію біля кордонів України

Нагадаємо, нещодавно голова Розвідувального управління Міноборони США Скотт Беррьє заявив, що Росія посилює довгострокову військову присутність у Криму. За його словами, РФ хоче заявити про її рішучість утримувати тимчасово окупований півострів.