Кораблі РФ перешкоджали спільним морським навчанням США та України

Американський корабель у Чорному морі Facebook ДПСУ

Російські судна поводилися агресивно

У Чорному морі три кораблі ФСБ РФ провокували український флагман морської охорони "Григорій Куроп’ятников" і американський корабель берегової охорони US Hamilton. Про це повідомила прес-служба ДПСУ в Фейсбуці.

Зазначається, що українське судно зустріло американське вчора, 8 травня, на відстані в понад 100 морських миль від Одеси, у виключній економічній зоні України. Американський корабель прибув у Чорне море на навчання з українськими силами.

Уже традиційно для супроводу прийшли російські кораблі, які поводилися агресивно. На  "полювання" вирушили два прикордонні сторожові кораблі ФСБ "Охотник" і корабель Чорноморського флоту РФ, який "нав'язливо кружляв".

Судна РФ оголошували вигадані координати закритих районів із вимогою залишити їх, небезпечно маневрували і намагалися штучно звузити зону маневру для українського й американського кораблів. При цьому росіяни не відповідали на виклики по каналах міжнародної морської безпеки.

Українські прикордонники зафіксували й задокументували всі порушення норм міжнародного морського права.

Новини за темою: Україна провела військові навчання за участю кораблів і артилерії. Фото

Раніше повідомлялося, що Росія заявила про відведення військ від українського кордону, однак два десантні кораблі Північного флоту "Олександр Отраковський" і "Кондопога" поки залишаються в Чорному морі. Судна брали участь у навчаннях біля Криму.