Новини » Події Читать эту новость на русском

Композитора Івасюка повісили вже мертвим, - екс-заступник генпрокурора

Володимир Івасюк. Фото: razommedia.com

У справі було багато маніпуляцій

Легендарного українського поета і музиканта Володимира Івасюка повісили вже мертвим. Про це заявив колишній заступник генерального прокурора Микола Голомша в ефірі одного з телеканалів.

Відомо, що композитор зник 24 квітня 1979 року після того, як вийшов із дому на роботу до консерваторії. Його виявили повішеним у лісі через кілька тижнів. Радянська влада заявляла, що композитор нібито наклав на себе руки через "депресію".

Голомша розповів, що в цій справі було багато маніпуляцій. "Навіть фальсифікація доказів лікування була досить похабною. Симптоматика була одна - ліки інші. Ми встановили, що його повісили мертвим", - висловився екс-заступник генпрокурора.

Як повідомляє НВ, слова Голомші підтверджують й дані Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, отримані після відновлення розслідування. Слідчий експеримент у 2019 році встановив, що самостійно Івасюк повіситися не міг, адже зав'язати вузол на гілці на висоті 1,7 м без сторонньої допомоги не змогла б навіть дуже фізично сильна людина.

Довідка

Володимир Івасюк - український композитор-виконавець, мультиінструменталіст, поет. Один із основоположників української естрадної музики. Автор 107 пісень, зокрема "Червона Рута" і "Водограй". Був знайдений мертвим 18 травня 1979 року в Брюховицькому лісі під Львовом. За однією з неофіційних версій, це було організоване КДБ вбивство за "націоналістичні підбурювання" в піснях. Архіви справи Івасюка зберігаються в Москві й дотепер мають гриф "таємно".

Новини за темою: Зниклого білоруса Віталія Шишова знайшли повішеним у парку Києва

Нагадаємо, нещодавно Микола Голомша заявив, що лідер Народного руху України, дисидент В'ячеслав Чорновіл загинув не внаслідок автокатастрофи. За його словами, політика вбили чотирма ударами кастета.

Згодом в Офісі генерального прокурора не підтвердили версію про вбивство Чорновола ударами кастета в голову. Проте там зауважили, що слідство перевіряє версію про умисне вбивство.