Новини » Події Читать эту новость на русском

"Іловайський котел": Розслідування знайшло порушення з боку керівництва АТО

Іловайськ. Фото EPA-EFE

Прямого зв’язку між порушеннями й загибеллю військових немає

Керівництво Антитерористичної операції допустило низку порушень при плануванні та проведенні бойових дій у районі Іловайську на Донеччині в 2014 році. Про це з посиланням на дані розслідування Офісу генпрокурора повідомив представник відомства Юрій Рудь під час брифінгу.

За версією слідства, керівництво АТО не повною мірою врахувало розвідувальну інформацію щодо особового складу та техніки незаконних збройних формувань, динамічну зміну оперативної обстановки, а також здійснило деякі порушення під час підготовки планувальних документів.

При цьому порушення не мали прямого зв'язку із загибеллю українських військових в Іловайську. Саме вбивство організувало вище керівництво Збройних сил Росії, а виконали російські військові.

Водночас Рудь розповів, що найближчими днями на сайті Офісу генпрокурора з'явиться розділ "Розсекречені матеріали", де буде вказана хронологія подій на Донбасі й інформація щодо залучених російських військових частин.

Новини за темою: Двох російських генералів підозрюють в організації "Іловайського котла"

Нагадаємо, в квітні Україна направила до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду інформацію про воєнні злочини незаконних збройних формувань, зокрема про Іловайську трагедію та бої за Донецький аеропорт.

Іловайська трагедія сталася після досягнення гуманітарних домовленостей та забезпечення "зеленого коридору" для виходу українських військових із оточення противника. Проте НЗФ напали на військовослужбовців, унаслідок чого 366 українських захисників загинули.