Ієрарх УПЦ у фільмі "Паломниця" розповів, як зрозуміти, чи потрібна одержимій людині допомога священика чи лікаря

Фото з відкритих джерел

Оксана Марченко випустила нову серію авторського проекту "Паломниця". У фільмі блюститель Дальніх печер Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архімандрит Даміан (Радзіховський) розповів про те, хто може допомогти одержимим людям – священик або лікар.

"Потрібна участь обох – не тільки священнослужителя, а й фахівця, психіатра. На жаль, є священнослужителі, які, скажімо так, заграють із такими речами, у яких недостатньо духовного досвіду, якоїсь пасторської практики. Дають такі поради, які абсолютно відірвані від реального життя. І, на жаль, коли людина слідує таким порадам, посилюється якась психопатія на релігійному ґрунті, тому що вчасно не розгледіли якусь серйозну, саме психіатричну проблему", – вважає архімандрит.

У фільмі Оксана Марченко зазначила, що досить часто ми зустрічаємо в Євангелії історії, пов'язані зі зціленням від "біснування".

"Коли Христос ступив на землю Гадаринську, біснуватий вийшов йому назустріч, впав у ноги і сказав: "Чого ти хочеш від мене, Ісусе, Сине Божий?". Він таким чином засвідчив те, що злі сутності, які перебували в ньому, усвідомлювали, розуміли Божественність природи Христа. Коли Христос запитав у нього: "Яке ім'я тобі?", він відповів: "Нас багато, ім'я нам – легіон", – нагадує священик.

За його словами, це показує, що в людину може вселитися не один біс, а їх може бути безліч.

"Коли Господь зцілив цього гадаринського біснуватого, легіон бісів він відправив у стадо свиней. Це стадо свиней з обриву кинулося в море. Це нам демонструє, до чого може призвести біснування. Якщо людина не бореться з такими своїми духовними проблемами, з цією одержимістю гріхами, це завжди призводить до падіння і до самогубства, навіть духовного", – зазначає архімандрит Даміан.

Ієрарх УПЦ зазначає, що біснування – це необов'язково якісь страшні зовнішні прояви, які люблять показувати в голлівудських фільмах. Якщо людина страждає багатьма пристрастями, гріхами, з якими вона не може навіть боротися – наркоманія, пияцтво, блудні гріхи – у такому разі це теж одержимість бісом.

Нагадаємо, Оксана Марченко випустила нову, вже 10-ту, серію "Паломниці", в якій розкрила проблеми долі одержимих людей та розповіла, як таким людям допомагають у Свято-Успенській Почаївській лаврі.