Новини » Події Читать эту новость на русском

Готуємося до найгіршого: "Нафтогаз" про опалювальний сезон у разі запуску "Північного потоку - 2"

Якщо Україна втратить транзит газу, це стане найгіршим варіантом для держави

Юрій Вітренко Facebook/Юрій Вітренко

"Нафтогаз України" готується до проходження зимового сезону в Україні у разі запуску російського газопроводу "Північний потік-2". Компанія має план дій для такого сценарію. Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на інтерв'ю глави НАК Юрія Вітренка.

За його словами, найгірший варіант – це повна зупинка транзиту російського газу через Україну та запуск "Північного потоку-2".

"Газу в Європі більше не стане, але при цьому у нас виникнуть технічні проблеми, і зросте ціна газу в Словаччині, де ми його купуємо", - пояснив Вітренко.

Для такого сценарію у НАК моделюють різні сценарії.

"Скільки газу в підземці, коли його можна підняти, а коли в підземках обмежена потужність підіймати, який у нас видобуток, які обмеження, скільки газу потрібно взяти з труби, скільки подати, і так далі… І плануємо, як пройти цей опалювальний сезон, зокрема, забезпечити потреби у газі всіх наших клієнтів", - додав Вітренко.

Новини за темою: "Північний потік-2" буде готовий до запуску найближчими днями, - Новак

Раніше у Зеленського пояснили, чому регіони оголошують НС. За словами заступника голови Офісу президента Кирила Тимошенка, обласні комісії ТЕБ і НС вводять в регіонах режим надзвичайної ситуації для вирішення технічних моментів з метою прискорення підписання договорів на постачання газу.