Глава ОБСЄ закликала розблокувати місію на Донбасі

Фото з відкритих джерел

В Організації вимагають негайно усунути всі перешкоди

Чинний глава ОБСЄ, міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде і генеральний секретар ОБСЄ Хельга Марія Шмід стурбовані блокуванням роботи Спеціальної моніторингової місії на Донбасі. Про це повідомила прес-служба ОБСЄ.

Зазначається, що вони закликають до негайного усунення всіх перешкод, щоб місія могла продовжувати виконувати свою роботу. В ОБСЄ вимагають забезпечити оперативне виконання всіх зобов'язань і конструктивно взаємодіяти з метою деескалації та врегулювання ситуації.

"Не може бути ніяких виправдань для втручання в роботу місії в будь-якій формі. Нинішні обмеження впливають на цивільне населення по обидві сторони лінії зіткнення. СММ повинні бути забезпечені необхідні умови для виконання її роботи на всій території України відповідно до її мандату, Мінських угод і загальних узгоджених висновків нормандського саміту", - висловилася Лінде.

Новини за темою: В ОБСЄ засудили блокування роботи місії на Донбасі з боку НЗФ

Нагадаємо, вранці 15 жовтня перед готелем у тимчасово окупованому Донецьку, де проживають спостерігачі ОБСЄ, місія зафіксувала масові збори за участі 50-100 осіб, переважно молодих чоловіків. У зв'язку з цим спостерігачі не могли вийти з готелю щонайменше дві доби. Тоді ОБСЄ призупинила свою моніторингову місію на Донбасі з міркувань безпеки.