Новини » Події Читать эту новость на русском

Дві області оголосили надзвичайну ситуацію через постачання газу бюджетним установам

Сергій Макогон Фейсбук

Ідеться про Закарпаття й Полтавщину

Закарпатська та Полтавська області вирішили вважати ситуацію з постачанням газу бюджетним установам надзвичайною.

Як повідомив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов у Telegram, регіональна комісія з питань ТЕБ і НС визначила становище з постачанням газу до бюджетних та комунальних установ надзвичайною ситуацією.

"Тепер вони згідно з законом матимуть можливість укласти договори з "Нафтогазом" не за повною, а за скороченою процедурою, яка триватиме всього кілька днів", - висловився очільник області.

Водночас прес-служба Закарпатської ОДА повідомила, що регіональна комісія ТЕБ та НС прийняла рішення вважати надзвичайною ситуацію, що склалася у зв’язку з відсутністю постачання природного газу бюджетним установам.

В ОДА заявили, що постачальники, які до зростання цін виграли торги й уклали договори на постачання палива бюджетним установам, відмовляються це робити. Орієнтовна потреба природного газу для бюджетних установ на період опалювального сезону складає близько 25 млн кубометрів.

Новини за темою: У Європі вартість газу впала нижче 1000 доларів за тис. кубометрів

Нагадаємо, нещодавно міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що українські ТЕЦ зупиняють роботу через ціни на газ. Ішлося про підприємства, які виробляють 25% електроенергії з вуглеводнів.