Через кол-центри ошукали громадян США на 7,5 млн доларів: Нацполіція та ФБР викрили міжнародну шахрайську схему

Кол-центри функціонували у Києві та Харкові, їхній штат налічував понад 40 осіб, серед яких були іноземці

Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України

У Києві та Харкові громадяни України та іноземці організували міжнародну шахрайську схему. Через спеціальні створені торговельні платформи та кол-центри виманювали у громадян кошти, які надалі легалізували шляхом запуску бізнес-проєктів, купівлі нерухомості та криптовалюти. Наразі правоохоронці припинили діяльність двох шахрайських кол-центрів. Про це повідомляє Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції України. 

"Українські поліцейські встановили, що організували "схему" та забезпечували її діяльність іноземці та громадяни України. Між лідерами та учасниками злочинної організації були чітко розподілені ролі: контроль за діями учасників та фінансами, їх розподіл між усіма, пошук працівників кол-центрів, легалізація коштів. Крім того, вони ретельно маскували свою злочинну діяльність", - йдеться в повідомленні.

Діяли зловмисники за наступною схемою:

- створили відповідні сайти – торговельні платформи, які нібито дозволяли отримувати прибуток шляхом проведення операцій з купівлі-продажу різних активів;

- за допомогою програмного інтерфейсу імітували проведення операцій та зростання прибутку у сотні разів;

- співробітники створених кол-центрів телефонували інвесторам, які подали заявки на отримання прибутків, представлялися агентами торговельних платформ та пропонували внести додаткові кошти за надання комісійних послуг - 15% від загальної суми прибутку ;

- отримували кошти та блокували акаунти потерпілих;

- переказували гроші на рахунки підконтрольних фірм у різних країнах;

- легалізували кошти шляхом запуску бізнес-проєктів, придбання нерухомості та криптовалюти.

Новини за темою: Видавали себе за працівників служби безпеки банку: На Кіровоградщині затримали шахраїв

Кол-центри функціонували у Києві та Харкові, їхній штат налічував понад 40 осіб, серед яких були іноземці. Усіх ретельно підбирали, обов’язкова умова прийняття "на роботу" – володіння іноземними мовами.

Наразі встановлено, що за такою схемою зловмисники ошукали лише громадян США на 7,5 млн дол. 

5 жовтня оперативники та слідчі за силової підтримки спецпідрозділу ДСР провели 23 санкціонованих обшуки на території Києва, Київської та Харківської областей. У результаті,  правоохоронці припинили діяльність двох шахрайських кол-центрів, вилучили комп’ютерну техніку,  флешнакопичувачі, крипто носій, документацію, банківські картки та грошові кошти. 

Зазначається, що слідство проводиться спільними зусиллями Головного слідчого управління, Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції, Департаменту міжнародно-правового співробітництва Офісу Генерального прокурора та співробітників Федерального бюро розслідувань Сполучених штатів Америки. Наразі поліцейські спільно з іноземними колегами з ФБР проводять подальші спільні процесуальні заходи для встановлення усіх осіб, причетних до функціонування оборудки, та повного кола потерпілих. 

Нагадаємо, запорізькі правоохоронці викрили та припинила діяльність шахрайського кол-центру, працівники якого представлялись співробітниками банку та випитували у постраждалих їхні реквізити, після чого привласнювали кошти.