Зростання ВВП України за підсумками 7 місяців цього року прискорилося до 2,1%, - Мінекономіки

Фото з відкритих джерел

Зростання ВВП у зазначеному періоді відбулося за рахунок промисловості, сільського господарства, транспорту та будівельної галузі

Зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України за підсумками січня-липня 2021 року прискорилося до 2,1%, зазначає Міністерство економіки, передає "Інтерфакс-Україна".

"У січні-липні 2021 року, за розрахунками Міністерства економіки, зведений індекс виробництва (ЗІВ) збільшився на 1,3% (на 1% у січні-червні 2021 року, падіння на 6,6% за січень-липень 2020 року відповідно), ВВП - на 2,1%", - зазначило Мінекономіки в липневому огляді економічної активності на сайті в середу.

Як повідомило міністерство, зростання ВВП у зазначеному періоді відбулося за рахунок промисловості, сільського господарства, транспорту та будівельної галузі. Зокрема, в липні промисловість п'ятий місяць поспіль показала зростання, проте воно сповільнилося до 0,2% проти 1,1% у червні 2021 року. Виробництво сільськогосподарської продукції в липні зросло на 9,2% проти падіння на 16% у червні-2021, що зумовлено насамперед активною фазою кампанії зі збирання врожаю.

Водночас ризиками для прогнозу зростання ВВП за підсумками року на 4% Мінекономіки називає частоту, тривалість і рівень жорсткості можливих нових карантинних обмежень, погіршення зовнішньоекономічної кон'юнктури на світових ринках, а також повноцінний запуск "Північного потоку-2", який може позначитися на відхиленні від очікуваних показників транзиту.

Новини за темою: ВВП України у II кварталі зріс на 5,4%

Нагадаємо, за підсумками I півріччя 2021 року економіка України зросла на 1,9%. Про це заявив міністр економіки Олексій Любченко.