Житло в Україні може подорожчати на 25% за підсумками року

Фото з відкритих джерел

Причиною такого зростання експерти називають те, що за 6 місяців попит на житло виріс більш ніж на 20%

За підсумками першого півріччя ціни на житло в Україні зросли на 15-18%, а вже за підсумками року житло може подорожчати на 25%. Про це повідомила Асоціація фахівців з нерухомості (ріелторів) України (АСНУ), інформує "УНІАН".

Зазначається, що на вторинному ринку житло в залежності від регіону вже зросло в ціні на 7-10%, а до кінця року може подорожчати в цілому на 12%.

Відзначається, що протягом липня - середини серпня цінова динаміка буде відносно стабільною, але вже з другої половини серпня і до середини грудня варто очікувати істотних цінових змін.

Президент АСНУ Юрій Піта зазначив, що причиною такого зростання є те, що за 6 місяців попит на житло виріс більш ніж на 20% і є всі передумови для його подальшого зростання.

Також він підкреслив, що однією з важливих причин, яка спонукає підвищення вартості житла, є інфляційний стрибок і разом з тим економічна непрогнозованість в країні.

"З початку року купівельна спроможність гривні зменшилася офіційно на 9%, а фактично, на думку економістів, на всі 15-20%. В умовах зростання цін на всі групи товарів і послуг цілком очікувано, що це позначилося на вартості житла", - зазначив Піта.

На думку експерта, подальший хід на ринку житла багато в чому буде залежати від епідемічної ситуації, стану економіки, курсу гривні щодо долара.

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів подав у Верховну Раду законопроект, у якому пропонує обкласти податком на додану вартість операції із продажу новозбудованих квартир чи будинків.