Здорожчання газу негативно вплинуло на бізнес: Цукрові заводи стають збитковими

Фото з відкритих джерел

Цукровики перебувають на межі нерентабельності

Через ріст цін на газ частина цукрових заводів не може організувати виробництво, а сільгоспвиробники, які вклали в це кошти, зазнають значних збитків. Про це повідомляє "Суспільне" з посиланням на прес-службу Українського союзу промисловців і підприємців.

Минулого року повноцінно працювали 29 з 33 цукрових заводів, більшість із них в 2021 році стали збитковими через подорожчання енергетичних ресурсів.

"Цукровики перебувають на межі нерентабельності. Фермери витрачають понад 42 тис. грн на 1 гектар посіву цукрових буряків. При середній врожайності 480 центнерів з гектару та ціні 1200 грн за тонну буряків їх вирощування не є рентабельним. Ця ж причина зумовлює постійне скорочення площ посівів", — йдеться в повідомленні.

У жовтні 2021 року порівняно з жовтнем 2020 року експорт цукру зменшився на 53,4%, до 3,752 млн доларів, а імпорт збільшився на 65,7%, до 0,179 млн доларів, як зазначають в УСПП.

Новини за темою: Олія - на 80%, цукор - на 70%: Як в Україні за рік подорожчали продукти харчування

Нагадаємо, в Мінагрополітики прогнозують збільшення виробництва цукру в Україні на 30%.

У вересні 2021 року середня споживча ціна цукру в Україні склала 28,69 грн за кілограм, що майже вдвічі дорожче, ніж за аналогічний період минулого року.