Запуск "Північного потоку-2": Україна наполягатиме на збереженні транзиту газу мінімум на 15 років

Фото з відкритих джерел

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, варіант із зупинкою транзиту після запуску "Північного потоку-2" не розглядається

Українська сторона наполягатиме на збереженні транзиту газу мінімум на 15 років після припинення чинного контракту з Росією. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв'ю для LB.ua, передає "Zikua.tv".

За його словами, варіант із зупинкою транзиту після запуску "Північного потоку-2" не розглядається, оскільки він частково під санкціями.

"Ми все ще сподіваємося, що наші партнери, зокрема США, продовжать санкції. Ми переконані, що з нами рахуються, коли ведуть розмову про запуск і сертифікацію "Потоку". Звичайно, ми будемо наполягати на збереженні мінімум на 15 років рівня транзиту, який існує сьогодні", - зазначив голова уряду.

Новини за темою: "Газпром" почав постачання газу в Угорщину в обхід України

Нагадаємо, раніше голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявляв, що російський "Газпром" може припинити транзит газу до Європи через Україну після запуску "Північного потоку-2". Але при цьому компанія продовжить виконувати умови контракту. 

10 вересня російська транснаціональна енергетична компанія "Газпром" оголосила про повне завершення будівництва газопроводу "Північний потік-2".

У неділю, 3 жовтня, транзит газу до Угорщини через Україну повністю припинився. 

А вже вчора, 4 жовтня, почали заповнювати газом першу нитку російського трубопроводу "Північний потік-2". У РФ кажуть, що це відбуватиметься поступово та, зокрема, це стало можливо після того, як Данське енергетичне агентство дозволило запуск.