За тисячу доларів за гектар продали 72% території країни, - Качний про ризики відкриття ринку землі

Народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Олександр Качний

фото- з відкритих джерел

В Україні 22% світових запасів чорноземів, наголосив парламентар

Український чорнозем, який є найкращим у світі, після відкриття ринку землі продаватимуть за найнижчою оцінкою у Європі та світі.

Про це в ефірі на телеканалі "Перший Незалежний" заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа - За життя") Олександр Качний.

Парламентар прокоментував підписання президентом України Володимиром Зеленським проекту закону про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин. Олександр Качний зазначив, що від початку процесу ухвалення проекту закону сталося багато змін.

"Ми зараз чітко бачимо, що відкрито ринок землі і для іноземців, і для іноземних банків, дозволено вивезення верхнього шару чорнозему, відкрито електронні аукціони з продажу землі. Ми можемо собі уявити, яка буде далі відкрита торгівля землею, яка коштує за найнижчою оцінкою в Європі, у світі, тому що у нас найкращий чорнозем у світі, тому що еталон чорнозему знаходиться у Франції, в музеї еталонів", - сказав нардеп.

Олександр Качний наголосив, що 22% світових запасів чорноземів знаходиться в Україні. Він додав, що 72% території України - це землі сільськогосподарського призначення, а під ними є надра та корисні копалини, які станом на сьогодні не входять у вартість землі. Народний депутат застеріг, що нові власники землі надалі можуть взятися і за розробку надр.

Новини за темою: Закон про електронні земельні торги: Навіщо влада хоче продавати землю на е-аукціоні

"Тому за тисячу доларів за гектар ми продали практично нашу країну - 72% території, копалини, чорнозем, тобто все те, що сьогодні цінують у світі", - сказав Олександр Качний.

Парламентар також навів приклад, скільки коштує земля у країнах Європи, - від 5 тис. до 63 тис. євро.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що саме запуск ринку землі на початку липня надасть українцям право, а не обов'язок продавати свою землю, що у перспективі збагатить Україну.

Додамо, під час виступу на форумі "Україна 30. Земля" посол ЄС в Україні Матті Маасікас сказав, що рішення запустити ринок землі є важливим досягненням держави, проте для його успішної роботи ЄС, США та Світовий банк очікують дотримання певних організаційних та законодавчих умов.