За останній місяць Україна значно збільшила імпорт та експорт газу

Фото з відкритих джерел

Обсяг транспортування газу з Євросоюзу до України у вересні склав майже 665 млн кубометрів

Обсяг транспортування газу з Євросоюзу до України у вересні поточного року склав майже 665 млн кубометрів - це найвищий показник у 2021 році. Експорт разом з реекспортом природного газу з України до країн Європи зріс у 3,5 рази і склав 264 млн кубометрів. Про це повідомляє прес-служба "Оператора ГТС України".

За даними прес-служби, всього за 9 місяців 2021 року Україна імпортувала 2,381 млрд кубометрів газу, експорт та реекспорт склав 1,149 млрд кубометрів.

Порівняно з серпнем 2021 року імпорт газу у вересні зріс на 17% - на 98 млн кубометрів. Лідером-експортером газу до України залишалась Угорщина, частка якої від загальних обсягів імпорту перевищила 90% (603 млн кубометрів).

Новини за темою: Оператор ГТС спростовує інформацію про відновлення транзиту газу до Угорщини

Експорт та реекспорт газу у вересні значно зріс через збільшення поставок газу до Угорщини. Окрім угорського напрямку газ експортували до Польщі - 9 млн кубометрів.

Раніше повідомлялося, що голова "Оператора ГТС України" Сергій Макогон виступив за гарантування з боку НАТО транзиту російського газу через нашу державу. За словами Макогона, енергетична безпека України є невід'ємною складовою безпеки Євроатлантичного регіону.