За 7 років заробітчани переказали $79 млрд - основні ж гроші йдуть "кешем"! - Журавський про співпрацю з МВФ

Доктор юридичних наук, професор, академік Віталій Журавський Фото з відкритих джерел

Все, що пов'язане з МВФ, не стосується поліпшення матеріального життя людей, констатував академік

За 30 років незалежності України Міжнародний валютний фонд (МВФ) обіцяв надати 77 млрд дол., але надав лише 32 млрд дол. на політичних умовах. Водночас українські трудові мігранти у 2014-2020 роках офіційно переказали до України 79 млрд доларів.

Про це в ефірі ток-шоу "Протистояння" на телеканалі "Перший Незалежний" заявив доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії правових наук Віталій Журавський.

Гість студії зазначив, що підрахував, скільки коштів обіцяв Україні МВФ у вигляді кредиту за всі роки незалежності - ця сума становить 77 млрд дол., проте надав лише трохи більше ніж 30 млрд дол.

"Реалізація - 42%", - констатував Віталій Журавський.

Гість ток-шоу назвав іншу цифру - суму офіційних грошових переказів українських трудових мігрантів з-за кордону за кілька останніх років.

"А тепер поглянемо: з 2014 року скільки грошей наші заробітчани переказали своїм родинам тільки офіційно, те, що відслідкував Національний банк? Щонайменше 10 млрд на рік. А загалом у мене вийшла сума 79 млрд. Тобто з 2014 року до 2020 року - 79 млрд реально! Так, основні гроші йдуть "кешем"! А нам МВФ за 30 років - 77 млрд і дав 32 млрд. Але ж навіть ці 32 млрд, які він дав, він же дав на політичних умовах", - сказав Віталій Журавський.

Новини за темою: "Контрпродуктивний шлях": Академік Журавський вказав, як Україна віддає кредити коштом заробітчан

Академік перелічив, про які саме вимоги МВФ йдеться. Серед них те, що українську судову систему передали під зовнішнє управління, ухвалили закон про продаж сільськогосподарської землі, збільшили податки, заборонили створювати індустріальні парки, підвищили ціну на електроенергію та на газ, виконали прохання не чіпати директора НАБУ Артема Ситника за корупційні діяння, зазначив Віталій Журавський.

"А тепер я поставлю питання: це в інтересах України? Взагалі  все, що пов'язане з МВФ, не стосується поліпшення матеріального життя людей, але стосується політичної та економічної залежності", - резюмував гість ток-шоу.

Нагадаємо, раніше політичний консультант Михайло Чаплига заявив, що в Україні кошти заробітчан, які влада ніяк не може оподаткувати, забирають через тарифи на житлово-комунальні послуги.

А юрист Олена Лукаш вважає, що логіка чинної влади - це логіка сутенера: вона зробила основним своїм економічним товаром роботу людей за кордоном.