Юрій Бойко: Влада віддає кожну сьому гривню з бюджету на виплату відсотків за держборгом

Юрій Бойко Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Для виходу з кризи необхідно реструктуризувати зовнішню заборгованість, а вивільнені кошти спрямувати на підтримку вітчизняної економіки. Про це Співголова "Опозиційної платформи – За життя" Юрій Бойко заявив у коментарі журналістам, передає пресслужба політсили.

Він розкритикував уряд, який не зробив навіть спроби перенести виплати за зовнішніми зобов’язаннями.

"За форс-мажорних обставин, які склалися сьогодні в усьому світі, потрібно не наввипередки бігти, аби віддати гроші фінансовим спекулянтам, а провести реструктуризацію. Уряд мав домовитися і перенести виплати за запозиченнями. Тоді не треба було б залазити у нові борги, щоб віддати старі. Але цей уряд не спробував навіть провести такі переговори", – зазначив Юрій Бойко.

За його словами, сьогодні кошти потрібні для вирішення проблем всередині країни.

"Потрібно розрахуватися з лікарями, шахтарями, вчителями. Допомогти тим, хто реально потребує підтримки держави – ветеранам, чорнобильцям, людям з інвалідністю, сім’ям з дітьми. Також забезпечити підтримку реального сектору економіки, промисловості, запровадити відповідні держпрограми", – сказав він.

Зазначимо, що відношення держборгу до ВВП на кінець 2020 р. складає 62%. Це виходить за поріг боргової безпеки, визначеної Бюджетним кодексом. За даними Рахункової палати, кожна сьома гривня доходів держбюджету йде на обслуговування боргу. У 2020 р. кожен українець заплатив за це 3 тисячі гривень.

Співголова фракції опозиціонерів наголосив, що за такої фінансової та економічної політики кризові явища в країні будуть тільки поглиблюватися.

"Нинішня влада живе за принципом: є транш – у них свято, немає – бюджетна криза. Неспроможні керувати країною, не вмієте, не знаєте як – то йдіть. Бо з таким урядом і парламентом ніколи діла не буде", – резюмував Юрій Бойко.