Якість автогазу в Україні покращиться, але він виросте в ціні, - експерти

Нелегальні АЗС в Україні, фото з відкритих джерел

Вже в листопаді в Україні може подорожчати автогаз. Ціни, ймовірно, зростуть після набуття чинності з 5 листопада Технічного регламенту щодо вимог до зрідженого газу для автомобільного транспорту. АЗС, згідно з новими вимогами, повинні будуть торгувати тільки якісним автогазом, що підвищить витрати виробників та імпортерів. Про це журналіст Олена Голубєва пише у своїй статті на 112ua.tv, посилаючись на учасників ринку.

"Звичайно, повноцінне впровадження техрегламенту призведе до підвищення цін на автогаз - якісний продукт у закупівлі буде коштувати дорожче, а той скраплений технічний газ, який не відповідає вимогам, потрібно буде доводити до кондиції – це також витрати. Процедури контролю якості та сертифікації партій - це також додаткові витрати. Це стане новою реальністю для багатьох імпортерів, які ніколи не проводили випробування продукції і часто не завжди розуміють, яку якість продукції вони реалізують", - сказав 112ua.tv аудитор з сертифікації нафтопродуктів "Сертцентру АСУ" Олександр Лютий.

З твердженням про те, що підвищення вимог до якості автогазу вплине на його ціну в бік підвищення, згоден і директор з комерційних питань АТ "Укргазвидобування" (Шебелинський НПЗ і мережа АЗС U. Go) Сергій Федоренко.

"Дотримання регламенту, якщо він буде дотримуватися, вплине на ціну автогазу у бік підвищення. Але, з іншого боку, це спонукатиме компанії інвестувати в інфраструктуру, створювати робочі місця, платити людям зарплати, а не наживатися виключно спекулятивним методом", - сказав Федоренко.

За його оцінками, на сьогодні вимогам регламенту в Україні відповідає не більш ніж 70% всього продаваного автогазу. Учасники ринку погоджуються, що запровадження регламенту, найімовірніше, значно зменшить обсяги автогазу, що ввозяться з Росії, а також деякі обсяги з Білорусі, звідки традиційно ввозиться дешевший, ніж морем, автогаз.

Водночас багато чого буде залежати від активності контролювальних органів: якщо вони будуть активно штрафувати АЗС, що продають невідповідний регламенту автогаз, боротися із заправками, що працюють без ліцензій,  і нелегальними НПЗ, в Україні, найімовірніше, буде якісний автогаз на пістолетах.

Більше подробиць у матеріалі "Фактор подорожчання: пристебніться, ціна автогазу на зльоті" на сайті 112ua.tv.