Як зміниться вартість продуктів в Україні: Прогноз аналітика на найближчі місяці

Фото з відкритих джерел

Ціни на курячі яйця можуть зрости до 40 грн за десяток

В Україні, незважаючи на гарні врожаї, не варто очікувати на суттєве зниження вартості продукції рослинництва. Натомість, ціни на деякі групи продовольчих товарів зростуть. Відповідний прогноз дала аналітик "Українського клубу аграрного бізнесу" Світлана Литвин у коментарі PNK.TV.

За словами експерта, наразі спостерігається зростання вартості основних груп рослинних товарів на світових ринках. Це автоматично піднімає ціни й в Україні. Втім, очікується часткове сезонне зниження цін на овочі, які не є орієнтованами на експорт і можуть тривалий час зберігатися. Йдеться про картоплю, буряк, моркву, цибулю тощо. Вартість цих товарів знизиться на 15-20% порівняно з поточним рівнем, проте поступово зростатиме ближче до холодів. Аналогічна ситуація очікується і з яблуками.

Як розповіла аналітик, Україна очікує на гарний врожай насіння соняшнику й достатню кількість виробленої соняшникової олії. Проте на світовому ринку прогнозується зменшення обсягів виробництва пальмової, ріпакової та соєвої олії через несприятливі погодні умови. Це призвело до зростання цін і на соняшникову олію. Таким чином, її вартість до кінця року прогнозується на поточному рівні.

Новини за темою: Бізнес спрогнозував подальше зростання цін на продукцію, - НБУ

Що стосується цукру, то зміну ціни на нього також не передбачають. "З одного боку, цьогоріч очікується достатній врожай цукрових буряків з гарними показниками цукристості, що дозволить виготовити достатню кількість цукру та покрити дефіцит. Але з іншого боку, зростання цін на світовому ринку в комбінації зі зростанням вартості газу (одного з ключових складових собівартості) буде перешкоджати зниженню ціни на цукор. Тому в найближчі місяці очікуємо відносно сталу ціну", - висловилася Литвин.

Водночас найбільше зростання вартості продуктів прогнозують стосовно курячих яєць. Це пов'язують зі зменшенням несучості птиці з настанням холодів. "Тому до новорічних свят буде спостерігатися поступове зростання ціни на яйця з піковим показником близько 40 грн за десяток", - прогнозує аналітик.

Крім того, вартість молока та молочних продуктів може зрости на 2-3% через скорочення обсягів надоїв при знижені температур. На думку експерта, серед інших продуктів тваринництва суттєвих підстав для різких коливань цін немає.

Новини за темою: Олія - на 80%, цукор - на 70%: Як в Україні за рік подорожчали продукти харчування

Нагадаємо, нещодавно в Міністерстві аграрної політики повідомили про зниження цін на продукти. Про те, вартість яких товарів зменшилася, читайте тут.