Як можна говорити про інфляцію до 5%, якщо у рази підвищуються тарифи? - Атаманюк

Економіка України відчутно просіла pixabay.com

Що члени КМУ роблять на своїх посадах, якщо навіть не можуть вийти на прогнозні маяки, поцікавився експерт

Як члени Кабінету міністрів України можуть говорити про інфляцію до 5%, якщо у рази підвищують тарифи на комунальні послуги? Адже це, своєю чергою, є складовою витрат на будь-яке виробництво, але насамперед - соціальних продуктів.

Про це в ефірі ток-шоу "Голос народу" на телеканалі "Перший Незалежний" заявив економічний експерт Юрій Атаманюк.

Гість студії розкритикував членів Кабінету міністрів України за неточні прогнози, які вони оприлюднюють.

"Міністр фінансів і прем'єр-міністр обіцяють всій Україні офіційно: у 2021 році зростання економіки - 4,6%. Маємо у січні - лютому у середньорічному перерахунку падіння економіки 2,8%. У вас Держстат, у вас усі дані НБУ, у вас всі перерахування всіх коштів, у вас всі держпідприємства, ви знаєте всі цифри. Якщо ви навіть не можете вийти на прогнозні маяки і розуміти, яким чином вони формуються, як це розраховується, як розраховується відсоток інфляції, як на це впливають облікова ставка, зростання цін, кон'юнктура міжнародних ринків, що ви там робите?!" - дивується Юрій Атаманюк.

Новини за темою: Країни світу прагнуть якнайшвидше провести вакцинацію, щоб запрацювала економіка, - Решмеділова

Експерт навів інший приклад - щодо прогнозів рівня інфляції в Україні.

"Потім вони кажуть: інфляція не перевищуватиме 5%. Маємо січень - 6,5%, лютий - 7,5%, березень - 8,5%. Маємо зростання інфляції. Як вони можуть говорити, що інфляція буде до 5%, коли ви в рази підвищуєте тарифи? А тарифи закладають у витрати на будь-яке виробництво, але насамперед - на соціальні дешеві продукти. Тому що на сьогодні вартість хліба - це газ, транспортування і мізер - це борошно", - наголосив Юрій Атаманюк.

Як повідомляли, раніше очільник Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко заявив, що у відомстві очікують, що у 2021 році ВВП України зросте на 4,6%.

Додамо, зростання цін на споживчі товари та послуги в Україні за підсумками березня прискорилося в річному вимірі до 8,5% з 7,5% за підсумками лютого. Про це повідомила Держслужба статистики.