Влада очікує отримати 2 млрд гривень від ринку землі, але цю цифру неможливо спрогнозувати, - Атаманюк

pnk.tv

На сьогодні немає попередніх договорів по ринку землі між покупцем і продавцем, тому прибуток розрахувати неможливо, переконує економіст

Влада очікує зростання ВВП на 1,5% від відкриття ринку землі, однак цю цифру неможливо спрогнозувати. Зокрема тому, що ринок землі не передбачає попередніх договорів між продавцем і покупцем.

Про це в ефірі на телеканалі "Перший Незалежний" заявив економіст Юрій Атаманюк.

"Коли верстаємо бюджет, ми закладаємо 10 млрд гривень прибутку від приватизації. Це можна спрогнозувати, тому що ми розуміємо, що закон дозволяє нам продавати, скільки це приблизно коштує і ринкові очікування. Однак рік у рік уряд України виконує поставлене завдання на 5%, тобто все одно зривається план, тому що все можна спрогнозувати, але не вийшли люди на покупку, не вдалася ситуація, виник якийсь скандал, як із "Мотор Січчю". А тут ситуація, коли ось кажуть: 1,5% ВВП це дасть, 2 млрд гривень. Ви от скажіть, попередні договори конкретних власників паїв і конкретного покупця, коли завів 2 млрд гривень - такий сленг у економістів, - припарковані гроші, коли вони виділені і нікуди більше не підуть, вони йдуть під конкретну програму, чекають змін до законодавства. Так ось є така картина, коли є попередній договір, де написано, що після введення закону я тобі продаю, там, по 3 тис. доларів за гектар, умовно, і ось там 10 тисяч гектарів виходить... Немає там нічого", - сказав експерт.

Новини за темою: За тисячу доларів за гектар продали 72% території країни, - Качний про ризики відкриття ринку землі

Економіст також стверджує, що українці не готові до продажу землі, тому що це злочин - віддавати те, що приносить непоганий дохід.

"Тому, як очікується, народ не налаштований продавати. Тому що люди розуміють, що є діти, є онуки, і це злочин - продати те, що приносить в принципі непоганий дохід і на сьогоднішній день. Скільки буде ціна, як буде продаватися плюс нестабільність, політична обстановка. Всі наступні вибори низка політпроектів ітиме з гаслом скасувати це законодавство, заборонити продаж землі іноземцям", - зазначив Атаманюк.

Як повідомлялося, після відкриття ринку землі українські фермери не будуть її купувати. Земля дістанеться представникам олігархату, причому не тільки українського, а й міжнародного. Про це повідомив в ефірі ПН академік і перший віце-президент Академії економічних наук України Анатолій Пешко.

Нагадаємо, 18 травня Рада прийняла законопроект №2195 про продаж державних земельних ділянок на електронних аукціонах. Відкриття ринку землі очікується в липні цього року.

У той же час політтехнолог Тарас Загородній нагадав, що в законопроекті по ринку землі є купа лазівок, які дозволять продавати гектари іноземцям. Хоча президент Володимир Зеленський обіцяв, що буде діяти заборона на продаж землі людям із-за кордону.