Вітренко: "Північний потік - 2" можна зупинити навіть після запуску

Юрій Вітренко Flickr

Очільник "Нафтогазу" наголосив на необхідності ввести санкції проти Nord Stream 2 AG

Російський газопровід "Північний потік-2" можна зупинити на будь-якому етапі, навіть після запуску. Найбільш дієвими проти газопроводу будуть санкції США. Про це повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко в ефірі телеканалу "Дом". 

"Якщо він ("Північний потік-2" — ред.) буде запущений, санкції США — а це найбільш дієва зброя — зазвичай застосовуються не до проектів на стадії будівництва, а до працюючих компаній, до працюючих бізнесів. Тому ми віримо, що Америка, усвідомлюючи небезпеку, яка є від цього проекту для Європи, для всього вільного світу, все ж застосує дієві санкції, які дозволять зупинити цей проект", - додав Вітренко.

Водночас він наголосив, що санкції є дієвими тільки проти європейських фірм, а на російські компанії.

Новини за темою: У разі запуску "Північного потоку-2" Україні потрібні гарантії на 10-15 років, - Зеленський

"Проблемними американські санкції є для європейських компаній, тому що європейські компанії працюють з американськими компаніями або з іншими європейськими компаніями, які, зі свого боку, бояться американських санкцій", — заявив голова правління "Нафтогазу".

Тому Вітренко наголосив на необхідності вводити санкції проти Nord Stream 2 AG. Це швейцарська компанія, яка вже подала заявку на те, що вона буде оператором цього газопроводу.

"Санкції проти цієї компанії є дієвими, тому що інші європейські компанії просто не захочуть з нею працювати. Банки не захочуть працювати з цією компанією, покупці газу або компанії, які будуть бронювати потужності на цьому газопроводі", - додав він. 

Нагадаємо, нещодавно керівник компанії-оператора газопроводу Маттіас Варніґ заявив, що будівництво "Північного потоку-2" планують завершити у серпні цього року.