Вітренко розповів, чи розглядає Україна варіант закупівлі російського газу

Виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко

Фото з відкритих джерел

Україна прагне експортувати газ, а не закуповувати

Україна не розглядає варіант закупівлі російського газу. Про це повідомив голова правління компанії "Нафтогаз України" Юрій Вітренко в інтерв'ю "Радіо Свобода".

"Ми взагалі такий варіант не розглядаємо, ні з ким не ведемо розмову про це. Тут якраз у нас така дуже чітка позиція", - запевнив Юрій Вітренко.

На сьогодні Україна видобуває приблизно 20 мільярдів кубів на рік, а споживає приблизно 30 мільярдів кубів. Відповідно, 10 мільярдів газу доводиться імпортувати, уточнив Вітренко. При цьому чиновник наголосив, що України прагне експортувати газ, а не імпортувати. Для цього, за його словами, потрібно зменшити неефективне споживання газу.

Новини за темою: "Газпром" відмовився бронювати транзитну потужність через Україну на серпень

"Нам потрібно перейти до того, що ми можемо експортувати газ. Що для цього потрібно зробити? Перше і найголовніше - це навіть не збільшити видобуток, а це зменшити неефективне споживання газу. Наприклад, один з найбільших і найбільш проблемних секторів, який споживає газ - це централізоване теплопостачання. Україна має можливості переходити в централізованому теплопостачанні з газу як з джерела енергії, наприклад, на біомасу або біогаз відповідно", - додав Вітренко.

Нагадаємо, нещодавно речник президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Росія готова обговорювати продовження транзиту газу через Україну не раніше, ніж після 2024 року.