"Відкрите небо" дозволить українцям зробити авіаперельоти буденними, - Шмигаль

Фото з відкритих джерел

За словами прем'єр-міністра, угода про відкрите небо - головна подія цього року в авіаперевезеннях в Україні

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що у сфері авіаперевезень в Україні наразі визначено три фактори змін: угода про "відкрите небо", інвестиції в підтримку аеропортів та розвиток власного авіабудування. Про це під час форуму "Велике будівництво: авіація та туризм" розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль, передає "Суспільне".

"Перший фактор змін — угода про відкрите небо, головна подія цього року в авіаперевезеннях в Україні. Насправді це дійсно безвіз. Він дозволить українцям зробити авіаперельоти буденними. Нижчі ціни, більше маршрутів. Крім цього, це відкриває можливість для визнання українських сертифікатів. Це підтримує нашу прекрасну і хорошу школу авіабудування", — зазначив він.

Як зазначив міністр інфраструктури Олександр Кубраков, туризм і авіація за останні два роки найбільше постраждали від пандемії коронавірусу, а угода дає можливості для розвитку сфери.

"Наша угода — вона унікальна, бо ми захистили свої інтереси як країна, яка будує свої літаки. Це величезний ринок для наших авіаперевізників, але це можливості. Але так само і ми відкриваємось для 500 млн потенційних туристів з країн ЄС. Тобто їх авіакомпанії, їх літаки зможуть сюди летіти", — наголосив він.

Окрім того, за словами Шмигаля, другий фактор — це державні інвестиції в розвиток культури. 700 млн — виділено на аеропорт в Одесі, 500 млн — на херсонський аеропорт. Третій фактор: розвиток авіабудування.

"Фактично 45 підприємств авіабудування до 1 січня отримали пільги. Це дасть поштовх для майбутнього розвитку авіа, це також кількість робочих місць", — зазначив Шмигаль.

Новини за темою: Boeing зобов’язали перевірити старі літаки моделі 737

Нагадаємо, Україна має намір інвестувати у розвиток авіабудівництва 34 млрд гривень до 2030 року. 

Також президент України Володимир Зеленський заявив про створення національної авіакомпанії. Нову державну авіакомпанію України планують назвати "Українські національні авіалінії" (ЮНА).