Від початку року за субсидією звернулися майже 368 тисяч домогосподарств, - Кулініч

Олег Кулініч Фото з відкритих джерел

При цьому отримали субсидію лише 172 тисячі

Народний депутат, голова депутатської групи "Довіра" Олег Кулініч під час погоджувальної ради парламенту заявив, що за перші чотири місяці цього року за призначенням субсидії звернулися майже 368 тисяч домогосподарств, а отримали її лише 172 тисячі. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"На сьогодні велика кількість українців ризикують просто не отримати субсидій. Вони не підпадають під ті чи інші критерії, а спеціальні комісії, які розглядали ці питання при колишніх РДА - ліквідовані, нових немає. І я так розумію, що уряд не збирається їх відновлювати", - сказав депутат.

За його словами, без субсидії ризикують залишитися і ті категорії громадян, яким держава сама купила житло. Найбільш поширений випадок відмови - це скасування субсидій при боргах за комуналку, але депутат вважає, що і тут мав би застосовуватися диференційований підхід до отримувачів. 

"Що робити, коли на підприємстві три місяці не виплачується заробітна плата? Хіба ці обставини не потрібно враховувати? Особливо зараз, коли загальна заборгованість по заробітній платі по країні постійно росте і вже складає понад 3,5 млрд грн", - зазначає Олег Кулініч.

Він вважає, що уряд повинен чітко визначити критерії отримання субсидій з врахуванням перерахованих факторів.

"До опалювального сезону необхідно провести окреме засідання Кабміну з цього питання... Потрібно прибрати людський фактор між отримувачем субсидій і чиновником. Це все повинно працювати в онлайн режимі. Але на сьогодні такого механізму, на жаль, немає, а комісії не функціонують", - резюмував депутат.

Раніше повідомлялося, що в Україні у низці міст почалися проблеми з переоформленням субсидій, унаслідок чого можуть бути порушені терміни виплат. Субсидії затримано через незавершене автоматичне нарахування виплат.