В Україну прибуде додаткове судно з 60 тис. тонн вугілля зі США

Фото з відкритих джерел

З міжнародною компанією HC Trading було погоджено поставку в Україну двох суднових партій американського енергетичного вугілля

Компанія ДТЕК домовилась із міжнародною компанією HC Trading про додаткову суднову партію американського вугілля, обсягом 60 тис. т. Очікується, що поставка прибуде до України в середині листопада цього року. Таким чином, на сьогодні загальний обсяг вугілля, законтрактований із США, становить 285 тис. т. Про це повідомляє компанія ДТЕК Енерго у Фейсбук.

"Не дивлячись на те, що увесь світ зіткнувся із гострим дефіцитом та рекордними цінами на енергоресурси, ДТЕК Енерго, як надійна та відповідальна компанія робить все можливе, щоб в Україні взимку вистачило вугілля і щоб під час опалювального сезону українці були зі світлом і теплом", - зазначив генеральний директор ДТЕК Енерго Ільдар Салєєв.

Раніше компанія законтрактувала поставку 225 тис. т вугілля із США. Зокрема, із міжнародною компанією HC Trading (Heidelberg Cement Group) було погоджено поставку в Україну двох суднових партій американського енергетичного вугілля. Обсяг домовленостей з постачальником склав 150 тис. т. Це стало вже другим контрактом компанії на імпорт вугілля із США. Перший контакт, на поставку 75 тис. т американського енергетичного вугілля було підписано наприкінці серпня.

Крім того, вже третій місяць поспіль компанія імпортує вугілля із Польщі (підписано дві угоди на поставку сукупно 340 тисяч т енергетичного вугілля), а також Казахстану.

Всього протягом вересня – жовтня (станом на 21.10) компанією було імпортовано понад 278 тис. т вугілля.

Новини за темою: На українських ТЕС і ТЕЦ вугілля вчетверо менше, ніж за планом

Нагадаємо, у вересні в "Укренерго" повідомляли, що запаси вугілля в Україні за тиждень зменшилися на 9%. Тобто на складах українських теплових електростанцій (ТЕС) запаси вугілля на 27 вересня становили 776,9 тис. тонн, що на 8,9% менше, ніж на 20 вересня. 

Днями в "Укренерго" повідомили, що більш ніж половина енергоблоків державних ТЕС не працюють через нестачу вугілля та газу.