В українських підземних сховищах почали скорочуватися запаси газу

Сергій Макогон Фейсбук

Обсяг газу у підземних сховищах становить 18 875,93 млн куб. м

В українських газових сховищах почали скорочуватись обсяги газу. Про це повідомляє "Укртрансгаз". 

Як відомо, станом на ранок 4 жовтня обсяг газу становив 18 875,94 млн куб. м. За останню добу обсяг скоротився на 0,01 млн куб. м і нині становить 18 875,93 млн куб. м.

Нагадаємо, 3 жовтня Україна припинила закачування газу у підземні сховища. 1 жовтня закачування в підземні сховища склало 13,94 млн куб. м газу, 2 жовтня - 0,61 куб. м, а 3 жовтня - 0 куб. м. На припинення закачування вплинуло припинення транзиту газу до Угорщини через Україну.

Новини за темою: Ціна на газ у Європі досягла майже 1250 доларів за тис. кубометрів

Угорщина уклала з Росією контракт на постачання газу в обхід України і отримуватиме по 3,5 млрд кубометрів на рік через Сербію по газопроводу "Турецький потік" і його сухопутному продовженню та 1 млрд кубометрів – через Австрію.

Раніше повідомлялося, що Угорщина викликала посла України через суперечку про угоду Будапешта з "Газпромом". У свою чергу МЗС України викликало посла Угорщини у Києві. Українська сторона хоче донести позицію щодо газового контракту Будапешта і "Газпрому".

Нагадаємо, голова правління НАК "Нафтогаз України" заявив, що російський "Газпром" може припинити транзит газу до Європи через Україну після запуску "Північного потоку - 2". При цьому компанія продовжить виконувати умови контракту.