Новини » Економіка Читать эту новость на русском

В Україні цьогоріч очікується рекордний урожай кукурудзи – до 40 млн тонн

Фото з відкритих джерел

За словами міністра аграрної політики та продовольства Романа Лещенка, ця культура забезпечить для України енергонезалежність

У 2021 року Україна вийде на врожай у 40 мільйонів тонн кукурудзи. Таких показників у нашій державі не було за всю історію країни. Ця культура забезпечить для нашої держави енергонезалежність. Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, повідомляється у прес-службі Міністерства аграрної політики та продовольства України.

"Наступний етап аграрної політики — це глибока переробка ключової культури нашої країни. Це буде свій газ, своє паливо і свої якісні корми: і крохмаль, і глюкоза, й амінокислоти, і десятки інших позицій, які забезпечать Україні додану вартість на десятки мільярдів доларів. І це більше, ніж ми маємо сьогодні. Вона в основі наступного етапу розвитку рослинництва", — зазначив Роман Лещенко.

За його словами, стратегія Мінагрополітики полягає у тому, що переробка буде звільнена від великої кількості податків. Вона отримає пільгові умови в режимі "інвестиційних нянь". І в наступні роки ті, хто переробляють, будуть отримувати найбільшу підтримку від держави. Сировинний цикл у 100 млн вдалося досягти в цьому році. Далі завдання – максимально створювати додану вартість, підкреслив міністр.

Як акцентував очільник Мінагрополітики, політика його відомства у 2022 році буде сконцентрована на обробці, на тваринництві і розширенні державної підтримки з точки зору прозорих компенсаційних механізмів.

Новини за темою: Зеленський підписав закон про зниження до 14% ПДВ для аграріїв

Зазначимо, в Україні завершено збирання ранніх зернових культур. Як повідомили в Міністерстві аграрної політики та продовольства України, цьогорічний врожай є рекордним за всю історію України.

Нагадаємо, Україна та США працюють над відкриттям американського ринку для української кукурудзи та пшениці.