В Україні спостерігається ситуація енергетичної бідності: Газ та електроенергія стають менш доступними для громадян, – Якубін

Олексій Якубін

Фото з відкритих джерел

Газифікація в Україні перестала сприйматися як щось поширене і масове

Зараз в Україні спостерігається ситуація енергетичної бідності, коли газ та електроенергія стають все менш доступними для простих українців.

Про це в ефірі ток-шоу "13" на телеканалі ZIK  заявив політолог, кандидат політичних наук Олексій Якубін.

Експерт переконаний, що підняття тарифів в Україні зумовлене бажанням очільників державних компаній заробляти на українцях, вони вважають, що з народу можна витягувати все більше і більше живих грошей, якими і є комунальні послуги.

"При тому ми бачимо, що це жодним чином не відображається в контексті ремонту, або модернізації інфраструктури. А зарплати! Більш того, давайте не забувати, що значну кількість газу ми видобуваємо в Україні. Його собівартість – не на рівні формули "Дюссельдорф+", до якої ми прив’язуємося, якщо говоримо про ціноутворення на газ", – сказав Олексій Якубін.

На думку експерта, зараз в Україні спостерігається ситуація енергетичної бідності, коли газ та електроенергія стають все менш доступними для простих українців.

"Тобто після всіх підняттів тарифів, я вже не кажу, що їх підіймають під час пандемії, у нас є ситуація енергетичної бідності. По суті, якщо ми говоримо про доступ до газу, а з наступного року ми бачимо, що будуть нюанси з електроенергією, він стає все менш доступним для населення", – заявив Якубін.

При цьому у Європі, продовжив гість ток-шоу, газ вважається екологічним паливом, і Європа хоче наростити його використання громадянами.

"А ми навпаки, помітьте, нас штовхають назад. Все більше людей починає використовувати вугілля через таку ціну. У нас газифікація перестала сприйматися як щось поширене і масове. Тобто нас енергетично повертають на початок XX століття", – прокоментував Олексій Якубін.   

Як повідомляли, газопостачальна компанія "Нафтогаз" оприлюднила нову ціну на газ для побутових клієнтів, так у січні вона збільшиться на 14% у порівнянні із груднем (6,33 грн). 

Як зазначається, у січні 2021 року ціну на природний газ для побутових клієнтів буде на рівні 7,22 грн/куб. м з ПДВ та без урахування вартості розподілу (доставки). 

Нагадаємо, раніше НАК "Нафтогаз України" оприлюднила оптову ціну на природний газ для виробників теплової енергії на грудень. У порівнянні із попереднім місяцем ціна на блакитне топливо зросла на 13,5%.