В Україні співвідношення офіційно працевлаштованих до непрацюючих досягає 1:2, - віце-прем'єр Любченко

Олексій Любченко Facebook-сторінка Державної податкової служби

При цьому понад 10 млн українців отримують тіньові доходи

В Україні співвідношення офіційно працевлаштованих громадян до непрацюючих досягає 1:2. При цьому понад 10 млн українців отримують тіньові доходи. Про це під час форуму "Україна 30" заявив перший віце-прем'єр-міністр - міністр економіки Олексій Любченко, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Держава має розпочати соціальний діалог... Потрібно чесно дивитися на проблему. Не може одна людина працювати за двох", - сказав Любченко.

За його словами, 40% робочих місць - державні: 20% у бюджетній сфері, ще 20% у держкомпаніях.

"Україна, високо тримаючи голову, оплачує пенсії на тимчасово окупованих територіях, не отримуючи звідти соціального внеску для покриття цих витрат. Також Україна несе повні зобов'язання з безробіття. І тільки дві ці суми разом перевищують EUR2 млрд", - зазначив Любченко.

"У 2020 році за посередництва офіційних ліцензіатів було працевлаштовано за кордоном трохи більше ніж 86 тис. наших громадян, а за оцінками експертів – майже 3 млн", - додав він.

Нагадаємо, в Україні рівень безробіття за підсумками I кварталу поточного року становить 10,5%. Відповідні дані наводить Державна служба статистики. Зазначено, що такий показник є найвищим від початку 2017 року. Зокрема, кількість безробітних віком від 15-70 років зросла до 1,8 млн осіб.