В Україні планують додатково зібрати 60 млрд грн податків

НБУ

Відповідний законопроект підготував Мінфін

Міністерство фінансів України підготувало законопроект щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень, який надасть можливість збирати додатково понад 60 млрд грн податків на рік. Про це повідомив очільник відомства Сергій Марченко під час засідання уряду.

Передбачається, що кошти отримають за рахунок приведення абсолютних ставок податків до фактичного рівня макропоказників, що дасть 6 млрд гривень. При цьому плануєится приведення відповідності акцизних ставок і рентних платежів до рівня фактичної інфляції.

Також уряд планує протидіяти "скруткам" й неповерненню валютної виручки, боротися з необлікованим використанням землі та тіньовим обігом сільськогосподарьсокої продукції. Водночас хочуть підвищити ефективність справляння рентних платежів з видобування корисних копалин. 

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, уряд схвалить відповідний законопроект та передасть його парламенту.

Новини за темою: Сплачував "податки" НЗФ: Правоохоронці викрили перевізника з ОРДЛО

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада схвалила в першому читанні законопроект, який передбачає для українців так звану податкову амністію. Однак можуть постраждати й свідомі платники податків: їхні законно накопичені готівкові кошти можуть вважатися нелегальними, якщо не будуть задекларованими.