В Україні підвищили акциз на сигарети: Скільки доведеться заплатити за пачку

Фото з відкритих джерел

Подорожчання відобразиться на цінниках через кілька місяців

В Україні в січні 2021 року на 20% зросли акцизи на сигарети, внаслідок чого очікується подорожчання й самої продукції. Про це повідомляє "РБК-Україна".

Зазначається, що вартість сигарет підвищиться в середньому на 1-2 гривні. Проте на ціні пачки подорожчання позначиться лише через кілька місяців.

Середня вартість українських сигарет наблизиться до позначки в 50 грн, а імпортна пачка преміумкласу коштуватиме близько 66,8 грн. Водночас цигарки середнього класу обійдуться українцям до 58 гривень. Відповідно, зростання ціни пачки сигарет складе від 8 до 12 гривень за рік.

Крім того, із січня зростає ціна стіків для нагрівальних пристроїв і рідини для електронних сигарет. Передбачається, що податкове навантаження на один хітс складе 1,45 грн. Загалом підвищення акцизів на сигарети сприяють збільшенню податкових надходжень, а також зниженню кількості курців.

Нагадаємо, нещодавно Національна комісія з питань державного регулювання енергетики та комунальних послуг підвищила тарифи 23 теплоелектростанцій на тепло для населення у 2021 році. Тоді найбільше тариф підвищили для київської компанії.