В Україні може подорожчати хліб у результаті підвищення ціни на газ

В Україні подорожчав хліб Фото з відкритих джерел

Хліб може подорожчати на 10-25%

В Україні може подорожчати хліб після підвищення ціни на газ. Про це заявила Всесвітня асоціація пекарів, повідомляє "УНІАН".

Повідомляється, що до кінця опалювального сезону українці платитимуть за газ за фіксованим тарифом: 7,9 - 13,5 грн за куб. м залежно від постачальника. При цьому для приватних компаній газ подорожчає. 

У зв'язку з цим вартість хліба може збільшитися на 10,25%.

"Подорожчання газу в сім разів у порівнянні з цінами попереднього року і подвоєння вартості електроенергії, очевидно, призведе до збільшення їх частки в собівартості хліба.  З урахуванням інших факторів, це обернеться подорожчанням хліба на 10-25 відсотків", - ідеться в повідомленні.

Новини за темою: Якщо доплати пенсіонерам перевести у хліб, то йдеться про 12 буханців, - Кушнір

Нагадаємо, в понеділок, 11 жовтня, ціна впала нижче 1000 доларів за тисячу кубометрів. Зокрема, вартість жовтневого ф'ючерсу на хабі TTF в Нідерландах знизилася до 995,5 доларів за тисячу кубометрів, що на 5,3% нижче, ніж на закритті торгів у п'ятницю.

Нещодавно прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на прес-конференції заявив, що для побутових споживачів в Україні ціни на газ не зміняться, незважаючи на рекордне подорожчання природного газу в Європі. За словами прем'єра, річний тариф діятиме як мінімум до травня 2022 року.