В Україні є можливість підвищити зарплати медикам до 1 тис. доларів, – економічний експерт

politeka.net

Викорінивши тіньову економіку та привчивши людей до прозорих правил гри, в Україні з’явиться ресурс для підвищення зарплат

Сьогодні абсолютно реально зробити так, щоб українські лікарі отримували зарплати від тисячі доларів, а середній медичний персонал – від 15 тисяч гривень.  

Про це в ефірі ток-шоу "17" на телеканалі ZIK заявив політичний та економічний експерт Валерій Клочок.

"За моїми доволі простими підрахунками, можна зробити сьогодні і зарплати медикам на рівні від тисячі доларів для лікарів та від 15 тисяч гривень для середнього персоналу. Так само і пенсіонерам. Можна. Звичайно, що можна", – заявив економічний експерт.

Разом з тим він додав, що в українському уряді під час дискусій щодо підвищення зарплат завжди виникає одна й та сама проблема – немає де взяти гроші.

Проте на думку експерта, викорінивши тіньову економіку та привчивши людей до прозорих правил гри, в Україні з’явиться ресурс як для підвищення пенсій, так і для підвищення зарплат.

"Допоки ми не усвідомимо, що сплата податків – це обов’язок кожного, що тіньовий сектор у нас настільки величезний, допоки влада не почне проводити роз’яснювальну роботу, що прийде час і той, хто працює за кордоном повернеться і не буде отримувати пенсії, бо не платили тут податки, допоки ми не почнемо вести дискусії, що платити повинні всі, ми не матимемо ресурсу для збільшення пенсій та мінімальних заробітних плат", – прокоментував Валерій Клочок.

Читайте також: "На більше грошей немає": Степанов розповів, якою буде зарплата лікарів у 2021 році".

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив про підвищення зарплат медичним працівникам та збільшення фінансування медицини у 2021 році. За словами Шмигаля, у держбюджеті-2021 на медицину передбачено рекордні 163 мільярди гривень. Це на 41% більше, ніж було виділено у 2020 році. З огляду на це наступного року продовжить діяти доплата лікарям, які борються з COVID-19, у розмірі 300%. Крім того, на 2-2,5 тисячі гривень буде підвищено зарплату всьому медичному персоналу.

Нещодавно Міністерство охорони здоров'я запропонувало прив'язати зарплату медиків до прожиткового мінімуму та нараховувати її за аналогією з працівниками прокуратури.