Новини » Економіка Читать эту новость на русском

"Укрзалізниця" в наступному році планує побудувати 50 вагонів-зерновозів

Наразі загальний парк вагонів-зерновозів АТ "Укрзалізниця" складає 11,4 тис. одиниць

Фото з відкритих джерел

У 2022 році АТ "Укрзалізниця" планує побудувати на власному підприємстві — Панютинському вагоноремонтному заводі — 50 вагонів-зерновозів нового зразка. Про це повідомив голова правління АТ "Укрзалізниця" Олександр Камишін, передає пресслужба компанії.

"У наступному році плануємо поповнити парк зерновозів, які мають стабільно великий попит на ринку вантажних перевезень. Уже формуємо замовлення нашому Панютинському вагоноремонтному заводу на виготовлення 50 вагонів-зерновозів нового зразка, що є повністю власною розробкою підприємства. Даємо старт серійному виробництву цих вагонів", — повідомив очільник "Укрзалізниці".

Він також додав, що перший такий вагон із найкращими технічними характеристиками для перевезення зерна був виготовлений та поставлений на серійне виробництво у 2019 році.

Новини за темою: В Україні з нового року подорожчають залізничні вантажоперевезення на 9%, - Мінінфраструктури

Зазначається, що наразі загальний парк вагонів-зерновозів АТ "Укрзалізниця" складає 11,4 тис. одиниць, і найближчими роками компанія планує його оновити. Для цього товариство розробило концепцію оновлення парку вантажних вагонів до 2028 року, яку було схвалено 30 вересня 2021 року на засіданні Антикризового штабу з відновлення сталого функціонування АТ "Укрзалізниця".

Відповідно до концепції впродовж найближчих семи років, зокрема, планується побудувати та оновити майже 15 тис. зерновозів, у тому числі 3,6 тис. — на підприємствах АТ "Укрзалізниця".

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що впродовж двох наступних років парк пасажирських вагонів "Укрзалізниці" у межах програми "Велике будівництво" поповниться 500 вагонами українського виробництва.