Українські ТЕЦ зупиняють роботу через ціни на газ, - Міненерго

Фото з відкритих джерел

Ідеться про підприємства, які виробляють 25% електроенергії з вуглеводнів

Українські ТЕЦ значно зменшили виробництво електроенергії, а ті, що частково використовують вугілля, - припинили роботу. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час години запитань до уряду. Трансляцію веде телеканал "Перший Незалежний".

"Теплоелектроцентралі, що працюють на газу, значно зменшили виробництво електроенергії, а відповідно, це збільшує спалювання вугілля. Так, виробники, що виробляють 25% електроенергії з вуглеводнів, в країні припинили виробництво в силу ціни на газ", - розповів міністр.

Водночас він додав, що цьогорічний опалювальний сезон проходитиме під впливом світової енергетичної кризи. Йдеться про рекордні ціни на газ і вугілля.

При цьому урядовець зазначає, що ціна на електроенергію в Європі майже вчетверо вище, ніж в Україні, - там вона становить 10-12 грн за КВт. 

Рекордні ціни вплинули й на українських виробників, через що наша держава втратила обсяги електроенергії.

Новини за темою: На Калуській ТЕЦ вичерпалися запаси вугілля, - Міненерго

Нагадаємо, в серпні стало відомо, що уряд передає державні ТЕЦ з управління Фонду держмайна до НАК "Нафтогаз України". Тоді прем'єр-міністр України Денис Шмигаль звернувся до місцевих керівників із заявою про готовність розглянути передачу об'єктів у їхнє управління, якщо вони можуть краще управляти цими підприємствами.