Україна розраховує отримати 700 мільйонів доларів від МВФ у 2021 році, - Мінекономіки

Профіт від кредиту МВФ примарний... Фото з відкритих джерел

За словами очільника Мінекономіки Олексія Любченка, всі зобов’язання, які брала на себе Україна, виконані

Україна сподівається отримати у 2021 році транш від Міжнародного валютного фонду у розмірі близько 0,7 млрд доларів (700 млн доларів) за програмою stand-by. Наразі міністр фінансів Сергій Марченко з делегацією веде відповідні переговори у Вашингтоні. Про це під час прес-конференції після форуму Україна 30 повідомив очільник Мінекономіки Олексій Любченко, пишуть "Факти".

Він зазначив, що всі зобов’язання, які брала на себе Україна, виконані. Тому уряд сподівається, що кошти все ж вдасться отримати.

Проте, на думку Олексія Любченка, не варто очікувати великих економічних потрясінь, навіть якщо черговий транш МВФ не надійде в Україну до кінця року.

У червні 2020 року Міжнародний валютний фонд затвердив нову 18-місячну програму stand-by для України на близько 5 млрд доларів. Перший транш у розмірі 2,1 млрд доларів наша держава вже отримала.

Днями президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна обов’язково виконає всі вимоги МВФ і восени отримає черговий транш. За його словами, узгодженням термінів займається уряд. Також глава держави запевнив, що без траншу МВФ Україна впорається.

Нагадаємо, раніше міністр фінансів Сергій Марченко назвав три головні вимоги МВФ для надання Україні траншу.