Україна призупинила закачування газу в підземні сховища

Сергій Макогон Фейсбук

На припинення закачування вплинуло припинення транзиту газу до Угорщини через Україну

Україна призупинила закачування газу в підземні сховища. Це сталося 3 жовтня. Про це повідомляє "Укртрансгаз".

Відомо, що 1 жовтня закачування в підземні сховища склало 13,94 млн куб. м газу, 2 жовтня - 0,61 куб. м, а 3 жовтня - 0 куб. м. 

На припинення закачування вплинуло припинення транзиту газу до Угорщини через Україну. Імпорт газу з Угорщини в Україну відбувався шляхом віртуального реверсу. 

Новини за темою: "Нафтогаз" підвищив жовтневу ціну на газ для клієнтів постачальника "останньої надії"

Нагадаємо, з 1 жовтня 2021 року зупинено транзит природного газу територією України у напрямку Угорщини. Угорщина уклала з Росією контракт на постачання газу в обхід України і отримуватиме по 3,5 млрд кубометрів на рік через Сербію по газопроводу "Турецький потік" і його сухопутному продовженню та 1 млрд кубометрів – через Австрію.

Раніше повідомлялося, що Угорщина викликала посла України через суперечку про угоду Будапешта з "Газпромом". У свою чергу МЗС України викликало посла Угорщини у Києві. Українська сторона хоче донести позицію щодо газового контракту Будапешта і "Газпрому".

Нагадаємо, голова правління НАК "Нафтогаз України" заявив, що російський "Газпром" може припинити транзит газу до Європи через Україну після запуску "Північного потоку - 2". При цьому компанія продовжить виконувати умови контракту.