Україна позичить 500 мільйонів євро на розвиток залізниці

Україна підписала меморандум, який допоможе залучити експортне фінансування для української залізниці Офіс президента

На виділені кошти планується закупити 30 приміських електропоїздів Stadler для Києва, а ще 30 будуть розподілені між Харковом і Дніпром

Швейцарська Конфедерація надасть експортне фінансування на оновлення парку поїздів "Укрзалізниці" в обсязі 500 мільйонів євро. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Це стало можливим після підписання меморандуму між Міністерством інфраструктури України, "Укрзалізницею", Stadler CIS AG Stadler Rail і Швейцарським агентством страхування експортних ризиків SERV. Документ визначає принципи співробітництва і механізм спільної роботи сторін з питань розвитку сектора залізничного транспорту України.

Новини за темою: "Укрзалізниця" підписала договір з німецькою компанією Deutsche Bahn для розвитку пасажирських перевезень

Зазначається, що отриманні кошти будуть направлені на оновлення парку поїздів. Зокрема, в рамках проєкту City Express заплановано закупити 30 приміських електропоїздів виробництва Stadler для Києва, а ще 30 будуть розподілені між Харковом і Дніпром. Також у меморандумі йдеться про 20 нових регіональних електропоїздів і 10 електропоїздів дальнього сполучення виробництва Stadler для оновлення рухомого складу "Укрзалізниці".

Крім того, співпраця передбачає локалізацію виробництва Stadler завдяки будівництву нового заводу на території України.

Нагадаємо, нещодавно президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні до кінця року з'явиться новий конкурентоспроможний державний авіаперевізник. Уряд Франції вже ініціював виділення гранту для забезпечення роботи консультанта.