Україна може відмовитися від імпорту газу протягом 5 років, - Вітренко

Сергій Макогон Фейсбук

Для цього існує низка умов

Україна протягом 5 років матиме змогу самостійно забезпечити себе газом та відмовитися від імпорту блакитного палива. Про це повідомив голова правління "Нафтогазу" Юрій Вітренко, передає прес-служба компанії.

Як розповів Вітренко, все залежатиме від трьох факторів. Зокрема, йдеться про нарощування видобутку газу. "Нафтогаз" планує розвивати газовидобування й співпрацювати щодо цього з низкою іноземних компаній.

Також необхідно збільшити виробництво біогазу. "Україна - найбільша за територією країна в Європі. Земля значно дешевша, ніж у Західній Європі, тож у нас є великі можливості для побудови сонячних, вітрових електростанцій та виробництва біомаси. В нас розвинутий сільськогосподарський сектор, що також важливо для виробництва біогазу", – висловився чиновник.

Ще однією умовою вважається підвищення енергоефективності. За словами Вітренка, Україна вдвічі менш енергоефективна, ніж середньостатистична країна Східної Європи. Це шкодить енергетичній незалежності. "Для досягнення енергетичної незалежності Україна має працювати над зменшенням неефективних витрат енергії. Найдешевша та найнадійніша енергія - це та, яку ви не витратили даремно", - сказав голова правління "Нафтогазу".

Новини за темою: Імпортний газ для України подорожчав на 20%, - Мінекономіки

Нагадаємо, раніше Юрій Вітренко заявив, що Україна вивчає можливість імпорту газу з Румунії. Тоді він запевнив, що "Нафтогаз" володіє значними запасами газу в підземних сховищах і можливостями оперативного імпорту значних обсягів газу з європейських напрямків.