Україна купуватиме вугілля в США, - Шмигаль

Фото з відкритих джерел

Перша поставка очікується наступного тижня

Україна домовилася зі США про постачання вугілля. Перший корабель прибуде вже наступного тижня. Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв'ю "Радіо Свобода".

"Вугільні компанії США готові поставляти це вугілля. Наша делегація домовилася про це", - висловився Шмигаль.

Як розповів очільник уряду, наступного тижня перший корабель із вугіллям доставить паливо для "Центренерго". Крім того, уряд провів нараду щодо оплати і закупівлі наступних партій вугілля в грудні 2021 - лютому 2022 років.

Також можливі поставки вугілля з Казахстану. "Є інформація про те, що вугілля з Казахстану через Тамань через порт виходить і буде направлятися в Україну. Залізничне сполучення дійсно заблоковано, але морським транспортом є інформація, що перший корабель відправлять найближчими днями", - сказав прем'єр.

Новини за темою: "Центренерго" замовило для своїх ТЕС 1,5 млн тонн вугілля

Нагадаємо, нещодавно очільник парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус заявив, що Росія призупинила поставки вугілля з Казахстану в Україну. Технічне блокування відбувається на російській залізниці, яка не підтверджує проїзд вагонів з цим вугіллям через РФ.