Питання Донбасу для України є більш важливим, аніж запуск "Північного потоку - 2", але влада цього не розуміє, - Марунич

Фото з відкритих джерел

Питання про цінності, радикалів та Донбас на сьогодні є більш важливими для України, ніж запуск "Північного потоку - 2", говорить Марунич

На потенційній зустрічі канцлера ФРН Ангели Меркель з президентом Володимиром Зеленським останній підняв би питання запуску "Північного потоку - 2". Однак для України конфлікт на Донбасі є більш вагомим, аніж запуск газопроводу.

Про це на "Першому Незалежному" повідомив експерт з енергетичних питань Дмитро Марунич. 

"Зеленського хвилює дивна історія з "Північним потоком - 2". Те, що він останнім часом транслював у публічну площину, - це було про те, що нам вся Європа щось винна, Європа і Штати, і щоб вони не допустили будівництва газопроводу. Питання про цінності та питання в українському суспільстві про радикалів і Донбас є набагато більш важливими, ніж питання "Північного потоку - 2". "Північний потік - 2" - це просто гроші і, за великим рахунком, для української економіки не такі й великі гроші", - сказав Марунич.

Новини за темою: "Візантійський проект" України проти "Північного потоку - 2"

Він також прогнозує, що мета потенційної зустрічі Меркель і Зеленського полягатиме в тому, що глава держави  випрошуватиме у канцлера ФРН якихось компенсацій за запуск "Північного потоку - 2".

"Зводити весь діалог - потенційний майбутній - тільки до того, щоб випрошувати в Європи якоїсь компенсації за втрати, припинення, зниження транзиту через Україну - це контрпродуктивно і неправильно, але Зеленський зі своїм Офісом і нашим МЗС тільки цим і займається", - зазначив експерт.

Нагадаємо, нещодавно міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна готова вести переговори про компенсації через втрату надходжень від транзиту газу після запуску російського газопроводу "Північний потік - 2".