У Закарпатській обл. оголосили надзвичайну ситуацію через брак газу

фото з відкритих джерел

Надзвичайну ситуацію оголосили через брак газу для опалювального сезону бюджетних установ

У Закарпатській області оголосили надзвичайну ситуацію через брак газу для опалювального сезону в бюджетних установах. Про це повідомила прес-служба Закарпатської ОДА.

Це пов'язано з відмовою постачати газ, оскільки постачальники уклали договори ще до зростання цін. Бюджетні установи області потребують приблизно 25 мільйонів кубометрів.

Такі страйки пов'язані з меморандумом між Кабміном, "Нафтогазом" і Офісом президента, згідно з яким до кінця опалювального сезону тарифи рости не будуть, а залишаться на рівні 7,42 грн/м3 для населення і 16,39 грн/м3 для бюджетних установ.

Новини за темою: За місяць ціна імпортного газу в Україні зросла майже на 27%

"Однак меморандум не передбачає стабільної ціни для бюджетних установ та організацій як окремих юридичних осіб, які використовують природний газ для опалення та гарячого водопостачання. А оскільки майже всі установи області мають автономні котельні, вони закуповують паливо безпосередньо у постачальників за індивідуальними договорами відповідно до процедури, передбаченої законом "Про публічні закупівлі", - йдеться в повідомленні.

Комісія прийняла рішення вважати ситуацію, що склалася у зв'язку з відсутністю поставок природного газу бюджетним установам на осінньо-зимовий період 2021-2022 років, надзвичайною і класифікувати її як надзвичайну ситуацію техногенного характеру державного рівня.

Нещодавно прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на прес-конференції заявив, що для побутових споживачів в Україні ціни на газ не зміняться, незважаючи на рекордне подорожчання природного газу в Європі. За словами прем'єра, річний тариф діятиме як мінімум до травня 2022 року.