У МОЗ ініціюють виділення 150 млн гривень на діагностику COVID-19

Кошти потрібні на закупівлю експрес-тестів на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 та наборів для відбору біоматеріалу методом ПЛР

Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко Фото з відкритих джерел

Кабінет міністрів України доручив Міністерству охорони здоров’я підготувати та подати проект акту щодо розподілу 150 мільйонів гривень для забезпечення потреби закладів охорони здоров’я, які проводять попередню діагностику COVID-19, розхідними матеріалами для діагностики коронавірусної хвороби. Із відповідною пропозицією до Кабміну під час засідання 6 жовтня звернувся міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, повідомляє пресслужба МОЗ.

“Дельта-штам коронавірусу поширюється значно швидше, ніж базовий штам, відповідно ми маємо оперативно реагувати – відслідковувати та перевіряти контактних осіб. Доступ до тестування має бути розширено”, – зауважив Ляшко.

Він пояснив, що ці кошти потрібні на закупівлю експрес-тестів на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 та наборів для відбору біоматеріалу методом ПЛР. 

Новини за темою: МОЗ розпочало підготовку стратегії розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року

У Міністерстві зазначили, що йдеться про кошти за бюджетною програмою "Заходи, пов'язані з боротьбою з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками". 

У МОЗ додали, що проект акту щодо розподілу бюджетних коштів, підготовлений Міністерством охорони здоров'я та Міністерством фінансів, мають винести для розгляду на черговому засіданні Кабінету Міністрів. 

Нагадаємо, Кабінет міністрів виділив з державного бюджету 25 млн гривень на популяризацію кампанії вакцинації від коронавірусу.